Tilbakebetalinger og kompensasjon: All Nippon Airways

Sjekk hvor mye flyselskapet skylder deg.
Det er gratis og tar 2 minutter.

Vi hjelper deg med å håndheve passasjerrettighetene dine

  • Flyreiser fra de siste 3 årene

  • Dekker globale ruter og EU-ruter

  • Vi tar oss av forhandlingene

AirHelpFlyselskaper
NH

Hvis du har opplevd flyforsinkelser eller innstillinger med All Nippon Airways, kan du ha rett til å motta opptil 600 euro i kompensasjon per person.

Den nyeste statistikken fra All Nippon Airways viser at av 5814 flyavganger de siste 24 timene, tok 77.86% av i tide.

eller

Ta vare på ombordstigningskortet

Den hurtigste måten å sjekke om du er kvalifisert

Last oppSkann

Alle flyselskaper

Alle land

Du betaler ingenting hvis vi ikke vinner saken


All Nippon Airways: Innstilte flyvninger i dag

Hvor mange flyvninger ble kansellert i dag?

  • Ifølge den mest oppdaterte informasjonen vår, har All Nippon Airways kansellert 123 flyvninger i løpet av 24 timer.

  • 1.88% av innenlands flyvninger og 3.40% av internasjonale flyvninger har blitt innstilt.

  • Hvis flyvningen din ble kansellert og du ble varslet mindre enn 14 dager på forhånd, kan du ha rett til kompensasjon på opptil 600 euro. Sjekk her.

Kompensasjon for kansellerte flyvninger med All Nippon Airways

Uansett om du er hjemme eller i utlandet når du får greie på at All Nippon Airways-flyvningen blir innstilt, vil du ha mange spørsmål og bekymringer. Det første du bør være oppmerksom på, er at All Nippon Airways skal finne en ny flyvning eller tilby deg full refusjon.

Men ettersom kansellerte flyvninger nesten alltid ødelegger reiseplanene dine, bør du sjekke om du også har rett til å kreve kompensasjon fra All Nippon Airways for den kansellerte flyvningen.

Ifølge EUs regelverk skal All Nippon Airways betale passasjerene opptil 600 euro per person når de kansellerer flyvninger på kort varsel. Det vil si enhver flykansellering som finner sted mindre enn 14 dager før avreise.

Unntak:
All Nippon Airways vil ikke måtte betale kompensasjon hvis de kunne tilby en erstatningsflyvning med lignende avgangs- og ankomsttider som den opprinnelige. Du kan sjekke de nøyaktige kravene på vår side for kompensasjon ved innstilte flyvninger.

Flyselskapene trenger ikke betale kompensasjon hvis det var ekstraordinære omstendigheter inne i bildet. Det betyr at hvis det oppstod en uvanlig situasjon som var utenfor flyselskapets kontroll, men som tvang frem en kansellering, har du ikke krav på kompensasjon fra All Nippon Airways. Noen typiske eksempler er dårlig vær eller streik blant flygeledere.


All Nippon Airways: Forsinkede flyvninger i dag

Hvor mange flyvninger ble forsinket i dag?

  • Den nyeste informasjonen vår viser at 4 av All Nippon Airways sine flyvninger ble forsinket med 3 timer eller mer i løpet av en periode på 24 timer.

  • Av 4903 innenlands flyvninger, var 0.02% over 3 timer forsinket. Raten var 0.33% for internasjonale flyvninger.

  • Passasjerer som ankommer destinasjonen sin mer enn 3 timer forsinket, kan ha krav på kompensasjon. Sjekk flyvningen din.

Kompensasjon ved forsinkede flyvninger med All Nippon Airways

Hver gang du må vente på grunn av forsinkede All Nippon Airways-flyvninger, er det verdt å sjekke om du har krav på kompensasjon. Hvis All Nippon Airways er ansvarlig for forsinkelsen, sier EUs regelverk at passasjerene har krav på opptil 600 euro per person når de blir forsinket med 3 timer eller mer.

Når du krever kompensasjon for en forsinkelse, vil All Nippon Airways sjekke hvilket tidspunkt flyet ankom til den endelige destinasjonen. Dette skyldes at det er ankomsttiden – og ikke avreisetiden – som er viktig i forbindelse med kompensasjonskrav ved forsinkelser. AirHelp har en av de mest omfattende databasene med flystatistikk, slik at vi alltid kan støtte krav om kompensasjon for forsinkende flyvninger med All Nippon Airways med den nøyaktige forsinkelsestiden.

Unntak:
Flyselskaper som All Nippon Airways trenger ikke å betale kompensasjon hvis det er eksterne grunner til forsinkelsen. Det betyr at forsinkelser forårsaket av dårlig vær, hendelser på flyplassen eller streik blant flygeledere ikke gir rett til kompensasjon. Denne typen situasjoner kalles ekstraordinære omstendigheter.

Du kan lese mer om hva som defineres som ekstraordinære omstendigheter på siden vår om kompensasjon ved forsinkelser.


Flypassasjerrettigheter og flykompensasjon

Selv om All Nippon Airways ikke er et europeisk flyselskap, må de alltid overholde europeiske lover hver gang de flyr fra en europeisk flyplass. Det betyr at passasjerer som flyr fra en europeisk flyplass med All Nippon Airways, er beskyttet av EF nr. 261, en av verdens mest omfattende lover om flypassasjerrettigheter.

Dette gir passasjerene rett til å kreve kompensasjon for forsinkelser, innstillinger eller overbookinger hvis All Nippon Airways er ansvarlig for problemet. Dette kommer i tillegg til rett til refusjon for flyvningen.

Dessverre gjelder ikke de samme beskyttelsene for flyvninger som går den andre veien. All Nippon Airways-passasjerer som lander i EU er ikke dekket av EF nr. 261 hvis avgangsflyplassen ligger utenfor EU. For disse flyvningene må du sjekke hvilke andre flypassasjerrettigheter som gjelder.

Hvilke All Nippon Airways-flyvninger dekkes av EF nr. 261?

Dekket av EF nr. 261

Flyvninger med avreise fra flyplassene i EU
Ja
Flyvninger som ankommer flyplasser i EU
Nei

Hvor mye får du i kompensasjon fra All Nippon Airways?

Distanse

Kompensasjon

Alle flyvninger under 1500 km
Opptil 250 euro per person
Flyvninger mellom EU-land over 1500 km
Opptil 400 euro per person
Flyvninger utenfor EU-land på 1500–3500 km
Opptil 400 euro per person
Flyvninger utenfor EU-land over 3500 km
Opptil 600 euro per person

Tabellen viser verdier i euro som spesifisert i EF 261. Avstander og beløp er like i henhold til britisk lov.

Det er unntak og spesielle omstendigheter som kan påvirke hvor mye kompensasjon All Nippon Airways skylder i ditt tilfelle. Den enkleste metoden for å finne ut hva du har krav på, er å bruke vår gratis kompensasjonssjekk.

Flystatistikk: Forsinkelser og innstillinger med All Nippon Airways

Punktligheten til All Nippon Airways (24 timer):

Totalt antall flyvninger: 5814
Flyvninger i rute: 4527
Punktlighet: omtrent 77.86% av alle flyene var i rute
Lange forsinkelser (mer enn 3 timer): 4
Kansellerte flyvninger: 123

Antall flyvninger som vises, er et estimat basert på interne databaser og tredjepartsdatabaser.


Nylige forsinkelser og innstillinger

Dato

Flightnummer

Flyselskap

Rute

Status

08.09.2026

10:10

SN2174

Brussels Airlines

Manchester (MAN)

Brussels (BRU)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

10:05

SN2094

Brussels Airlines

London (LHR)

Brussels (BRU)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

09:50

SN2810

Brussels Airlines

Prague (PRG)

Brussels (BRU)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

09:40

SN2624

Brussels Airlines

Hamburg (HAM)

Brussels (BRU)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

08:35

NH715

All Nippon Airways

Nagoya (NGO)

Sapporo (CTS)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

08:35

JL3784

Japan Airlines

Kikaiga Shima (KKX)

Kagoshima (KOJ)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

08:20

NH1212

All Nippon Airways

Okinawa (OKA)

Fukuoka (FUK)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

08:20

NH1896

All Nippon Airways

Hachijo Jima (HAC)

Tokyo (HND)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

08:10

LH1095

Lufthansa

Toulouse (TLS)

Frankfurt (FRA)

InnstiltSjekk kompensasjon

08.09.2026

07:50

NH755

All Nippon Airways

Tokyo (HND)

Komatsu (KMQ)

InnstiltSjekk kompensasjon
Finner du ikke flyvningen? Ta kompensasjonssjekken vår, så ser vi nærmere på det. Sjekk flyvningen din
  • SN2174

    Brussels Airlines

    Innstilt

    Manchester

    Brussels

    MAN

    BRU

    08.09.2026

    10:10

    Sjekk kompensasjon
  • SN2094

    Brussels Airlines

    Innstilt

    London

    Brussels

    LHR

    BRU

    08.09.2026

    10:05

    Sjekk kompensasjon
  • SN2810

    Brussels Airlines

    Innstilt

    Prague

    Brussels

    PRG

    BRU

    08.09.2026

    09:50

    Sjekk kompensasjon
  • SN2624

    Brussels Airlines

    Innstilt

    Hamburg

    Brussels

    HAM

    BRU

    08.09.2026

    09:40

    Sjekk kompensasjon
  • NH715

    All Nippon Airways

    Innstilt

    Nagoya

    Sapporo

    NGO

    CTS

    08.09.2026

    08:35

    Sjekk kompensasjon
  • JL3784

    Japan Airlines

    Innstilt

    Kikaiga Shima

    Kagoshima

    KKX

    KOJ

    08.09.2026

    08:35

    Sjekk kompensasjon
  • NH1212

    All Nippon Airways

    Innstilt

    Okinawa

    Fukuoka

    OKA

    FUK

    08.09.2026

    08:20

    Sjekk kompensasjon
  • NH1896

    All Nippon Airways

    Innstilt

    Hachijo Jima

    Tokyo

    HAC

    HND

    08.09.2026

    08:20

    Sjekk kompensasjon
  • LH1095

    Lufthansa

    Innstilt

    Toulouse

    Frankfurt

    TLS

    FRA

    08.09.2026

    08:10

    Sjekk kompensasjon
  • NH755

    All Nippon Airways

    Innstilt

    Tokyo

    Komatsu

    HND

    KMQ

    08.09.2026

    07:50

    Sjekk kompensasjon
Finner du ikke flyvningen? Ta kompensasjonssjekken vår, så ser vi nærmere på det. Sjekk flyvningen din